Aanbevolen tochten

 

 

Hierna volgt een lijst van wandeltochten. De voorkeur gaat uit naar wandelingen van bevriende- en burenclubs. Een (tweede) dagtocht, die slechts na een langere rijafstand te bereiken is, wordt enkel vermeld met verwijzing naar de bladzijde in de Walking
1 Bladzijde in Walking in Belgium 2016 (voor méér informatie).
2 Dag en datum. O.BG = tocht in kader van de Oost-Vlaamse Biergordel.
3 Naam van de organisator, naam van de tocht en startplaats.
4 Afstanden en vertrekmogelijkheden. Respecteer vooral het startuur.

1

2

3

4

180

Zaterdag 01.07

Wandelclub Natuurvrienden Deinze
Dreventocht
Zaal Oud Gemeentehuis
Xavier De Cocklaan 5, Deurle

6-10-15-20 km
Van 07 tot 15 uur

181

Zaterdag 01.07

Les Trouvères Club De Marche
Promenade au Pays de Quintine
Buvette  FC Ellezelles
Rue de Renaix 45, Ellezelles

4-7-14-25-42-50 km
van 07 tot 15 uur

182

Zondag 02.07

 

CSC Lierde
Zomertocht
O.C. De Lier
Nieuwstraat 21, St-Maria-Lierde

6-12-18-24-32 km
van 06u30 tot 15 uur

182

Zondag 02.07

WSV ’t Fluitekruid Wolvertem
Wolventocht
Gemeentelijke Fusieschool
Hoogstraat 40, Wolvertem

5-10-15-20-25-30 km
Van 07 tot 15 uur

184

Woensdag 05.07

 

ALLEN OP POST

 

Padstappers
Drie-Provinciën-tocht
Zaal ter Wijsbeek
Akrenbos 133, Bever

6-8-12-16-22-26-32 km
van 07u30 tot 15u00

184

Vrijdag 07.07

 

STARTPLAATS
WIJZIGING

Comité 2000
Vakantieavondwandeling
School KBO Ename
M. Van Torhoutstraat 190, Oudenaarde

6-12 km
Van 16u00 tot 19u30

187

Zaterdag 08.07

 

OOST-VLAAMSE BIERGORDEL

Hanske De Krijger Oudenaarde
Adriaan Brouwertochten
Sint Bernarduscollege
Hoogstraat 30, Oudenaarde

5-8-12-18-24-30-35-50 km
van 06 tot 15 uur

188

Zondag 09.07

WSV De Lachende Wandelaars
Guldensporentochten
Gemeentezaal
Wingenestraat 12, Aalter

6-12-20-30 km
van 07 tot 15 uur

188

Zondag 09.07

WSV De Kadees vzw
Affligem Abdijbieren Classic
Prochiezaal
Bergsken, Moorsel

4-8-13-20-27 km
van 07 tot 15 uur

DINSDAG 11.07 – GROEPSWANDELING VOOR CLUBLEDEN
SAMENKOMST Kaatslokaal Grimminge – Grimmingeplein  - Grimminge
Zie artikel over de dinsdagtochten.

190

Woensdag 12.07

 

 

De IJsbrekers Haaltert
Tocht der Franschmannen
Sint-Martinusheem
Kerkskendorp 18, Kerksken

6–12–18 km
van 06 tot 15 uur

191

Zaterdag 15.07

Cracks Wolvertem
Zomertocht
Zaal Van Hoorebeeck
Temsesteenweg 40, Wolvertem

6-12-17-22 km
van 08 tot 15 uur

191

Zaterdag 15.07

WSV Land van Rhode vzw
Midzomertochten
OC Oordegem
Oordegemdorp 29, Oordegem

6-10-14-18-21 km
van 07 tot 15 uur

192

Zondag 16.07

De Trekvogels Boekhoute vzw
Twee Landentocht
Voetbalkantine De Klauwaarts
Beekstraat 37a, Bassevelde

6-12-18-20-24-32 km
van 07 tot 15 uur

192

Zondag 16.07

De Marktrotters Herne
Urbanustochten
Zaal Willem-Tell
Hernestraat 5, Tollembeek

4-6-10-15-22-32 km
van 07 tot 15 uur

193

Woensdag 19.07

Egmont Zottegem
Dauw- en midweektocht
O.C. Erwetegem
Smissenhoek, Erwetegem

7-10-14-18-21-28 km
van 07 tot 17 uur

193

Vrijdag 21.07

Florastappers Gent
Zomertocht
Patrokring
K. Astridlaan 24, Bottelare

7-14-21-30-50 km
van 06 tot 15 uur

195

Zaterdag 22.07

De Kruishoutem Trotters
Lozerdorptocht
Parochiaal Centrum Della Faille
Ouwegemsesteenweg 259, Kruishoutem

6-12-18-24 km
van 07 tot 15 uur

196

Zondag 23.07

 

Vreugdestappers Huldenberg
Zomertochten
De Kronkel
Gemeenteplein 2, Huldenberg

6-12-20-25-35 km
van 07 tot 15 uur

196

Zondag 23.07

Dorpscomité Bogaarden
Bumkestochten
‘t Schoolhuys Bogaarden
Ring 1, Bogaarden

6-9-12-16-20-25 km
van 06u30 tot 14 uur

198

Woensdag 26.07

Omloop Kluisbergen
Zomerwandeling
Parochiezaal Berchem
Kloosterstraat 35, Berchem

5-14-19-24 km
van 07 tot 15 uur

198

Zaterdag 29.07

 

De Natuurvrienden – Zoersel
Midzomertocht
Koetshuis
Kasteeldreef 55, Halle

6-11-17-20-25 km
Van 07 tot15 uur

200

Zondag 30.07

 

Halfoogstvrienden Bellingen
Taalgrenswandeling Pajottenland
Tent Halfoogstfeesten
Hondzochtstraat 8, Bellingen

7-10-15-20-25-32-42-50 km
Van 07 tot15 uur

200

Zondag 30.07

 

Everbeekse Wandeltochten
Everbeekse Wandeltochten
Buurthuis Cordenuit
Cordenuitstraat, Everbeek

6-12-18-24-30km
van 07 tot 15 uur

201

Zondag 30.07

 

Denderklokjes Lebbeke
Dender- en Scheldetocht
CC De Biekorf
Stationstraat 23, Lebbeke

6-12-18-24-32-42 km
van 07 tot 15 uur

202

Vrijdag 04.08

De Lachende Wandelaars Aalter
Rondom Bellem
Gemeentelijke feestzaal
Bellemdorpweg 1, Bellem

6-10-15 km
van 13 tot 18 uur

204

Zaterdag 05.08

PRIORTOCHT

OOST-VLAAMSE BIERGORDEL

PADSTAPPERS
ZOMER-, ADRIAANSTOCHT
BKO De Speeldoos
Kampstraat 14, Onkerzele

7-10-14-18-22-26-32-50 km
van 07 tot 15 uur
50 km van 6 tot 9 uur

205

Zondag 06.08

Reigerstappers Vinderhoute
Kastelentocht – Herdenking E. Bakeland
Gemeentelijk Sportcentrum
Neerstraat 37, Vinderhoute

4-7-12-17-20-28 km
van 07 tot 15 uur

206

Zondag 06.08

Les Vaillants Acrenois
Marche du Pays des Guimauves
Salon Carton
Laisette 33, Ghoy

6-12-20-30-42 km
van 06u30 tot 15 uur

DINSDAG 08.08 – GROEPSWANDELING VOOR CLUBLEDEN + BBQ
SAMENKOMST Zaal Cordenuit – Cordenuitstraat - Everbeek
Zie artikel over de dinsdagtochten.

207

Vrijdag 11.08

VZW Dodentocht – Kadee
100 km Dodentocht
Tent
Kardinaal Cardijnplein1 13, Bornem

100 km
Start om 21 uur

207

Zaterdag 12.08

Postiljon Merelbeke
Kalkense Meersentocht
Zaal Skala
Colmanstraat 51, Kalken

4-7-12-18-24-30 km
van 07u30 tot 15 uur

208

Zondag 13.08

 

 

IJsetrippers vzw
Omloop van de Druivenstreek
Markthal
Stationsplein, Overijse

4-6-12-18-24-30 km
van 07 tot 15 uur

208

Zondag 13.08

Lennikse Windheren
Lennikse Feestentocht
Gemeenteschool ’t Rakkertje
H. Ghijselenstraat 19, Lennik

5-7-10-12-16-20-24-32-40 km
van 07 tot 15 uur

210

Zondag 13.08

 

Hanske De Krijger Oudenaarde
Ronde Van Vlaanderen voor Wandelaars
Evenementenhall De Qubus
Lindestraat 45, Oudenaarde

6-12-18-25-35-42 km
van 06u30 tot 15 uur

212

Dinsdag 15.08

Land van Rhode
Oogsttocht
Den Amb 8
Lange Ambachtstraat 42, Oosterzele

6-10-14-18-21 km
van 07 tot 15 uur

214

Woensdag 16.08

Egmont Zottegem
Midweektocht
De Gilde
Smissenhoek 48, Erwetegem

7-10-14-18-21 km
van 08 tot 17 uur

214

Donderdag 17.08

 

 

Florastappers Gent
Stropkestocht
Sint-Paulusinstituut
Loofblommestr 2, St.D.Westrem

7-13-21 km
van 08 tot 15 uur

214

Zaterdag 19.08

De Pajotten Hekelgem
Abdijtocht
Gasthof d’Oude Browerij
Abdijstraat 6, Affligem

6-12-18 km
van 08 tot 15 uur

216

Zondag 20.08

 

Horizon Opwijk
Rondom Opwijk
Refter VKO
Karenveldstraat 23, Opwijk

6-12-18-25-31 km
van 07u30 tot 15 uur

216

Zondag 20.08

 

De Chatons Ronse
Hoogzomermuseumtocht
CC De Ververij
Wolvestraat 37, Ronse

6-10-14-21-28 km
van 07 tot 15 uur

218

Zondag 20.08

De Molenstappers Ruiselede
Kermistocht
Zaal voor sport en spel
Tieltstraat 46a, Ruiselede

4-6-9-12-15-20-25-30-35 km
van 07 tot 15 uur

220

Woensdag 23.08

Burchtstappers Herzele
Midweekse zomertocht
GBS Zonnevlier
Uilebroek 29, Vlierzele

4-7-9-14-18-22 km
van 08 tot 15 uur

222

Zaterdag 26.08

WSV Baasrode
Scheldemarstocht
Gemeenteschool Baasrode
Molenberg 1, Baasrode

5-9-12-16-21-30 km
van 07 tot 15 uur

ZONDAG 27.08 – Processie van Plaissance
Afspraak op het marktplein om 9u45 in clubkledij of trofeekledij

224

Zondag 27.08

Parel van het Pajottenland
Baljuwtochten
Trefcentrum Baljuwhuis
Kammeersweg 2, Galmaarden

6-9-12-16-21-25-28-35-42 km
van 07 tot 15 uur

226

Dinsdag 29.08

Les Trouvères Club De Marche
Marche des Aoûteux
Ecole Communale
Rue du Vieux Moulin 4, Wodecq

4-7-14-21 km
van 07 tot 15 uur

228

Vrijdag 01.09

Wandelclub Beernem
Sint-Joris Kermistocht
Zaal Sinjo
Lattenklieversstraat 28, St-Joris

4-6-11-15 km
van 07u30 tot 15 uur

228

Zaterdag 02.09

Scheldestappers Zingem
Wandelen door Kruishoutem
Zaal Telex
Kerkhofweg, Kruishoutem

6-10-15-21-30 km
van 07 tot 15 uur

231

Zondag 03.09

 

     BUSREIS

De Vossen Buggenhout
Internationale Kwaktocht
Basisschool ‘t Sprinkhaantje
Collegestraat 1, Buggenhout

4-7-10-14-21 km
van 08 tot 15 uur

231

Zondag 03.09

 

Postiljon Merelbeke
Merelbeekse Wandeltocht
Gemeentehallen
Kloosterstraat 32, Merelbeke

6-12-15-18-24-30 km
van 07u30 tot 15 uur

232

Zondag 03.09

Les Sucriers de Brugelette
Marche de la Vallée de la Dendre
Salle Omnisports
Av Gabrielle Petit 3, Brugelette

4-8-12-20-30 km
van 07 tot 15 uur

232

Maandag 04.09

 

De Kwartels vzw
Langeledetocht
Feesttent
Langelede, Wachtebeke

7-14-21 km
van 09 tot 15 uur

234

Vrijdag 08.09

De Lachende Wandelaars Aalter
Woestijnetocht
Gemeentelijke Feestzaal
Cardijnlaan 19, Aalter

6-10-15 km
van 13 tot 18 uur

235

Zaterdag 09.09

Hanske De Krijger Oudenaarde
Ename-tocht
Parochiezaal Ename
Paardenmarktstraat, Ename

7-10-14-18-21 km
van 07 tot 15 uur

236

Zondag 10.09

De Kadees Aalst
Ajuintocht
School De Horizon
Molenstraat 57, Aalst

6-12-18-24-32 km
van 07 tot 15 uur

236

Zondag 10.09

Wandelclub  IPA België
Wandeltocht IPA België
Sint-Paulusschool
Loofblommestr. 28, St-Denijs-Westrem

6-12-20 km
van 08 tot 15 uur

DINSDAG 12.09 – GROEPSWANDELING VOOR CLUBLEDEN
SAMENKOMST Bruggenhuis - Majoor Van Lierdelaan 50 - Overboelare
Zie artikel over de dinsdagtochten.

240

Woensdag 13.09

 

CSC Lierde
Midweektocht
Sint-Janszaal
Putse 6, Hemelveerdegem

6-12-18km
van 07u30 tot 15 uur

242

Zaterdag 16.09

Le Roitelet
Marche du Centre Culturel et Sportif
Centre Culturel et Sportif
Rue de la Liberté 23, Ladeuze

6-12-20-25-42-50 km
van 06u30 tot 15 uur

243

Zondag 17.09

 

De Randstappers
Kasseidorptocht
Zegelsemschool
Teirlinckstraat 22, Zegelsem

6-12-18-24 km
van 08 tot 15 uur

243

Zondag 17.09

 

Natuurvrienden Deinze
Canteclaermarsen
V.T.I.
Leon Declercqstraat 1, Deinze

6-12-18-24-32 km
van 07 tot 15 uur

243

Zondag 17.09

De IJsbrekers
Bevrijdingstocht
HOC De Fransman
Heldergemstraat 136, Heldergem

5-10-14-20 km
van 06u30 tot 15 uur

246

Woensdag 20.09

 

Egmont Zottegem
Herdenkingtocht overleden leden
OC Leeuwergem
Gentse Steenweg 307, Leeuwergem

6-10-14-18-21 km
van 08 tot 17 uur

247

Zaterdag 23.09

Verdigym Collines Flobecq
Marche de La Houppe
Parking Bus Geenens
Chaussée De Ninove, Flobecq

5-8-14-20 km
van 07 tot 15 uur

248

Zondag 24.09

ALLEN OP POST

PRIORTOCHT

Padstappers Geraardsbergen
NATUURRESERVATENTOCHT
Werkplaatsen Derito
Hasseltkouter 57, Ophasselt

7-10-14-18-22-26-
32 km
van 07u30 tot 15 uur

250

Woensdag 27.09

Burchtstappers Herzele
Duivenboswandeling
Parochiezaal
Ransbeekstraat 3, Sint-Antelinks

3-6-10-14-18-22 km
van 08 tot 15 uur

251

Zaterdag 30.09

 

OOST-VLAAMSE
BIERGORDEL

Wsv Land van Rhode
Deliriumtocht
College Paters Jozefieten
Brusselsesteenweg 459, Melle

6-12-18-25-50 km
van 07 tot 15 uur

 
 

Start - Clubinfo - Ledeninfo - Kalender - Media - Uitslagen- Allerlei

 

gegroet